• P.R.P P.R.P جهت درمان ریزش مو، جوان سازی چهره و اصلاح پف و سیاهی زیر چشم به کار می رود
  • بوتاکس بوتاکس برای اصلاح موقت چین و چروک های پیشانی ، دور چشم و خط اخم به کار می رود
  • لیپولیز لیزری لیپولیز لیزری جدید ترین روش غیر جراحی اصلاح سایز و فرم بدن می باشد که با حداقل عوارض نتایج چشمگیری دارد
  • تزریق ژل یا فیلر تزریق ژل یا فیلر از دست رفتن تدریجی بافت های چربی و کلاژن صورت منجر به عمیق شدن چین های صورت می گردد که
  • پروتز سینه پروتز سینه برای اصلاح کوچک بودن پستان به صورت مادر زادی ،بعد از شیردهی و ... می توان از پروتز سینه استفاده کرد
  • کاشت مو کاشت مو جهت درمان ریزش ارثی موی سر در خانم ها و اقایان به کار می رود
  • جراحی زیبایی پلک جراحی زیبایی پلک با افزایش سن نسوج نرم اطراف چشم به خصوص پوست پلک دچار افتادگی و شلی قابل ملاحظه ای می گردد که
  • لیزر موی زاید لیزر موی زاید رشد غیر طبیعی مو به خصوص در نواحی صورت و بدن زنان جوان می تواند مشکلات زیادی از نظر زیبایی به دنبال داشته باشد

 

روش­های افزایش حجم پستان


مقدمه:


جهت افزایش حجم پستان، میتوان از تزریق چربی یا پروتز استفاده نمود.
معمولاً در موارد بازسازی پستان به دنبال جراحی­های انهدامی و سرطان، از فلپ­های عضلانی با پایه عروقی نیز می­توان استفاده کرد.
یکی از شایع­ترین روش­های مؤثر و مورد استفاده جهت ازدیاد حجم پستان، پروتز می­باشد که سالانه ده­ها هزار نفر در سراسر جهان، کاندید این عمل می­شوند.


پروتز پستان:


پروتز پستان دارای انواع مختلف می­باشد که از سالیان قبل تاکنون، دچار تغییرات قابل ملاحظه­ایی از نظر ساختار و فرم شده است.
امروزه شایع­ترین پروتزهای مصرفی، پروتز آب نمکی و پروتز ژل سیلیکونی می­باشد پروتزهای جدید ژل سیلیکون، با توجه به تکامل روزافزون در ساختار پوششی آن و چگونگی دوام و ماندگاری، امروزه مصرف بیشتری پیدا کرده است.
هر چند، هنوز از پروتزهای آب نمکی، به خصوص در مواردی که بیمار تمایل به برش­های جراحی بسیار کوچک دارد و یا جراح می­خواهد از سایر نواحی بدن، پروتز را در ناحیه پستان قرار دهد و در محل پستان از برش استفاده نکند، کاربرد دارد.
با توجه به کاربرد شایع­تر پروتزهای ژل سیلیکون، عمده صحبت، بر اساس این نوع پروتز خواهد بود.


انتخاب بیمار:


مانند هر جراحی زیبائی، ابتدا لازم است طی چند جلسه، هماهنگی کافی بین تمایلات ذهنی بیمار و اطلاعاتی که باید بطور علمی و واقعی، توسط پزشک ارائه می­شود، ایجاد گردد تا سپس بتوان بر اساس شرایط بدنی و سنّی و در خواست­های بیمار، بهترین روش برای وی انتخاب نمود.
کلاً افرادی که کاندید استفاده از پروتز می­باشند شامل:


1 . وجود سینه­های کوچک، به خصوص اگر با سایز و فرم بدن فرد، متناسب نباشد.
2 . وجود عدم تقارن بین دو سینه از نظر سایز و شکل
3 . شلی و کوچک شدن سینه­ها به دنبال ازدیاد سن، لاغر شدن، شیردهی و ...
4 . افرادی که یک یا هر دو سینه خود را به دلایلی از دست داده­اند و خواهان ترمیم و بازسازی آن هستند.


به طور خلاصه، در افرادی که کاندید استفاده از پروتز هستند باید به چند نکته توجه نمود:


ـ سن بیمار: معمولاً لازم است بیمار حداقل هیجده سال تمام داشته باشد و حداقل، طی یک سال اخیر، دچار تغییرات جدید در فرم و حجم پستان نشده باشد.


ـ وضعیت تأهلّ: اگر دختری قبل از ازدواج، تصمیم به انجام جراحی پروتز پستان بگیرد، باید کاملاً در مورد تصمیم خود اندیشیده باشد، زیرا این ناحیه، از نظر همسر آینده، اهمیت دارد و ممکن است برش جراحی، مشخص باشد و برای همسر، ایجاد سؤال نماید و نباید این ذهنیت را داشت که قطعاً برش محل جراحی، وضوح خود را کامل از دست داده و مشخص نخواهد بود.


ـ اگر تصمیم به حاملگی و شیردهی بعد از عمل داشته باشد، می­تواند با روشی عمل شود که منعی برای حاملگی و شیردهی نداشته باشد، اما احتمال کاهش کیفیت فرم و زیبایی پستان به دنبال تغییرات هورمونی و فیزیکی ناشی از حاملگی و شیردهی وجود دارد.


البته، در پایان دوره شیردهی، در صورت لزوم، می­توان با انجام اقدامات اصلاحی مختصر، قدری از کاهش کیفیت فرم و زیبایی پستان را مجدداً جبران نمود.


 آیا پستان فقط مشکل کمبود حجم را دارد یا افتادگی نیز دارد؟


اگر مشکل موجود، فقط کمبود حجم باشد، فقط نیازمند پروتز مناسب برای اصلاح می­باشد. اما اگر افتادگی پستان نیز موجود باشد، به طور همزمان، نیازمند لیفتینگ یا بالا کشیدن پستان نیز می­باشد.


ـ جنس و کیفیت پوست محل عمل:


بر اساس چند نکته، می­توان کیفیت پوست محل عمل را در هر بیمار مشخص نمود تا بتوان طبق آن، چگونگی تغییرات در نواحی برس جراحی و سیر پایداری جراحی بعد از عمل را پیش­بینی نمود.


موارد منع درمان:


ـ وجود بیماری­های زمینه­ای شدید
ـ وجود نقص ایمنی شدید در بدن
ـ افرادی که انتظار و توقع غیرواقعی و غیرمنطقی از نتایج عمل دارند.
ـ از موارد منع نسبی، وجود سابقه فامیلی قوی سرطان پستان در اقوام نزدیک می­باشد. (هر چند اگر پروتز در زیر عضله قرار گیرد، تداخل چندانی با بررسی­های تصویری و بالینی نخواهد داشت.)


روش انجام کار:


بعد از انتخاب بیمار مناسب و هماهنگ شدن ذهنیت وی با نتایج بعدی درمان و  آشنایی با عوارض احتمالی و غیره، در مورد انواع برش­های قابل استفاده برای گذاشتن پروتز صحبت خواهد شد و برش مناسب بیمار انتخاب شده و بعد از کنترل نتایج آزمایشات کلی و بررسی­های تصویری، روز عمل مشخص شده و پروتز مناسب تهیه می­گردد معمولاً جراحی با بیهوشی عمومی انجام می­شود و اغلب موارد، بیمار می­تواند شب را در منزل خود بگذراند، هر چند بسیاری از بیماران ترجیح می­دهند یک شب را در بیمارستان استراحت کنند.


بعد از عمل به طور متوسطّ یک هفته نیاز به استراحت  در منزل است و باید حرکات بازوها محدود شود و ورزش سنگین اندام فوقانی باید تا شش هفته تأخیر افتد.
لازم است طی چند ماه اول از سوتین مخصوص استفاده شود و محل برش جراحی (می­تواند به صورت برش دور هاله سینه باشد و یا در ناحیه چین زیر سینه و به اندازه 4 تا 6 سانتی­متر باشد و یا از ناحیه زیر بغل و ناحیه ناف که با روش­های آندوسکپی انجام می­شود.
طی چند ماه تحت نظر باشد تا در صورتی که دچار افزایش اندازه، قرمزی و خارش گردد، هر چه سریع­تر درمان گردد.


عوارض:


معمولاً با انتخاب صحیح بیمار و پروتز مناسب و رعایت اصول دقیق تکنیکی،؛ شیوع عوارض کم است.
ـ یک عارضه نادر، بروز انقباض کپسولی می­باشد. لازم به توضیح است که پس از قرار دادن پروتز در بدن، تدریجاً بافت­های اطراف، ایجاد یک لایه نازک بافتی دور تا دور پروتز می­نمایند که کپسول نامیده می­شود. گاه در بعضی بیماران، به خصوص مواردی که پروتز به جای قرار گرفتن در زیر عضله، در زیر بافت پستان قرار گیرد، ممکن است کپسول دچار انقباض و جمع شدگی شود و باعث نامنظمی سطح پستان گردد که نیازمند اصلاح با جراحی است.


ـ محل برش جراحی ممکن است دچار اسکار هیپرتروفیک شود، یعنی محل برش ضخیم و قرمز رنگ گردد.


این عارضه را می­توان تحت کنترل قرار داد و اگر بیمار یا همکاری مناسبی داشته باشد، تا حد زیادی قابل پیشگیری یا درمان می­باشد.
ـ بروز بی­حسی نوک سینه، در مواردی که فقط پروتز گذاشته می­شود، ناشایع است و منعی برای حاملگی و شیردهی نمی­باشد و شانس سرطان پستان نیز افزایش نمی­یابد.

 

 

 

  تاریخ راه اندازی سایت: 1391/8/1