• P.R.P P.R.P جهت درمان ریزش مو، جوان سازی چهره و اصلاح پف و سیاهی زیر چشم به کار می رود
  • بوتاکس بوتاکس برای اصلاح موقت چین و چروک های پیشانی ، دور چشم و خط اخم به کار می رود
  • لیپولیز لیزری لیپولیز لیزری جدید ترین روش غیر جراحی اصلاح سایز و فرم بدن می باشد که با حداقل عوارض نتایج چشمگیری دارد
  • تزریق ژل یا فیلر تزریق ژل یا فیلر از دست رفتن تدریجی بافت های چربی و کلاژن صورت منجر به عمیق شدن چین های صورت می گردد که
  • پروتز سینه پروتز سینه برای اصلاح کوچک بودن پستان به صورت مادر زادی ،بعد از شیردهی و ... می توان از پروتز سینه استفاده کرد
  • کاشت مو کاشت مو جهت درمان ریزش ارثی موی سر در خانم ها و اقایان به کار می رود
  • جراحی زیبایی پلک جراحی زیبایی پلک با افزایش سن نسوج نرم اطراف چشم به خصوص پوست پلک دچار افتادگی و شلی قابل ملاحظه ای می گردد که
  • لیزر موی زاید لیزر موی زاید رشد غیر طبیعی مو به خصوص در نواحی صورت و بدن زنان جوان می تواند مشکلات زیادی از نظر زیبایی به دنبال داشته باشد

 

جراحی پلک (بلفاروپلاستی):

 

جراحی  چشم ،پلک
ـ در انتخاب بیمار برای جراحی پلک، به چه نکاتی باید توجه نمود؟
ـ در دوره بعد از جراحی، چه نکاتی باید توسط بیمار، رعایت شود؟
ـ چه عوارضی بعد از بلفاروپلاستی ممکن است رخ دهد؟


تعریف:


با ازدیاد تدریجی سن، به خصوص در افرادی که استعداد بروز زودرس شلی پوست و نسوج نرم دارند، یکی از نقاطی که دچار اختلال می­شود، پلک­ها می­باشد. با درمان جراحی، می­توان تا حد زیادی، مشکلات فوق را رفع نمود.


انتخاب بیمار:


هنگامی که یک بیمار جهت جراحی پلک مراجعه می­نماید باید به چند نکته توجه نمود.


ـ سن: هر چه سن بیمار بیشتر باشد، احتمال ایجاد تغییرات مثبت، بیشتر خواهد بود، زیرا با ازدیاد سن، میزان افتادگی و چروک­های پلک، افزایش یافته و بعد از درمان، تغییر واضح­تری ایجاد می­شود.


ـ بیماری­های زمینه­ای:  قبل از تصمیم­گیری در مورد جراحی، باید وجود بعضی از بیماری­ها را در بیمار، رد نمود، مثلاً مشکلات عصبی عضلانی، تیروئید و غیره.


ـ در بعضی بیماران، فرم برجسته چشم­ها و پف طبیعی مجاور پلک فوقانی، به گونه­ای است که بعد از جراحی، تغییر قابل ملاحظه­ای ممکن است رخ ندهد و رضایت کافی ایجاد نکند.


ـ در مورد پلک تحتانی، باید دقت نمود که حداقل دستکاری انجام شود، زیرا واکنش بعد از عمل در این ناحیه، نامشخص و گاه مشکلات زیادی رخ می­دهد.


درمان:

جراحی  چشم ،پلک


پس از انتخاب
بیمار مناسب، مشخص می­نماییم که درمان مربوط به پلک فوقانی، پلک تحتانی و یا هر دو خواهد بود یا خیر. سپس در مورد جراحی روی بافت­های چربی اضافی زیر پلک­ها باید تصمیم­گیری نمود و این که کانتوپکسی یا اصلاح زاویه خارجی پلک نیز انجام خواهد شد یا خیر. روش جراحی می­تواند به صورت موضعی و یا بیهوشی عمومی باشد.


برش جراحی را می­توان با تیغ جراحی یا لیزر جراحی انجام داد و پس از اصلاح مشکلات موجود بر اساس طراحی که از قبل انجام شده است، ترمیم عضلات و پوست انجام می­گیرد و یک پانسمان مختصر برای پلک فوقانی به کار می­رود و بیمار می­تواند بعد از چند ساعت بیمارستان را ترک نماید.


دوره بعد از جراحی:


بهتر است در ساعات اولیه بعد از عمل، کمپرس سرد متناوب در محل جراحی انجام شود و بیمار به صورت نیمه نشسته استراحت نماید و سر به پایین خم نشود و حداقل به مدت یک هفته از سفر با هواپیما خودداری نماید.
بخیه­ها به طور متوسط در هفته دوم جراحی کشیده می­شود، اما تورم در محل ممکن است تدریجاً طی چند هفته رفع گردد تا فرم نهایی به دست آید.


عوارض:


معمولاً با رعایت نکات دقیق، عوارض، شیوع زیادی ندارد و خفیف خواهد بود.


ـ عفونت: معمولاً ناشایع است.


ـ کبودی و تورم: نسبتاً شایع می­باشد اما موقتی و گذرا بوده و کاملاً رفع خواهد شد.


ـ عدم قرینگی دو طرف: معمولاً عدم قرینگی بیشتر در مواردی رخ می­دهد که قبل از عمل نیز این حالت وجود داشته باشد، با این حال، در اغلب موارد، میزان آن به حدی نمی­باشد که قابل ملاحظه باشد و در صورتی که پس از گذشت چند هفته، بیمار هنوز با این موضوع، مشکل داشته باشد، معمولاً قابل اصلاح و رفع می­باشد.


ـ واضح بودن خط جراحی: معمولاً این عارضه ناشایع است، مگر این که ظرافت جراحی به خوبی رعایت نشده باشد، یا جنس پوست بیمار، خوب نباشد.


ـ باقی ماندن پوست اضافی در پلک: به علت خطر برداشتن بیش از حدّ پوست پلک می­تواند باعث عدم بسته شدن آن شود و در نتیجه، ایجاد زخم و خشکی در چشم نماید، چون درمان این عارضه بسیار سخت می­باشد لذا اغلب جراحان ترجیح می­دهند، برداشتن پوست پلک را به صورت محافظه­کارانه انجام دهند و نهایتاً اگر پوست پلک، کمی اضافه ماند، می­توان به طور سرپایی و براحتی، پس از چند ماه که تورم و تغییرات محل جراحی رفع شد، اصلاح نمود.

 

  تاریخ راه اندازی سایت: 1391/8/1