• P.R.P P.R.P جهت درمان ریزش مو، جوان سازی چهره و اصلاح پف و سیاهی زیر چشم به کار می رود
  • بوتاکس بوتاکس برای اصلاح موقت چین و چروک های پیشانی ، دور چشم و خط اخم به کار می رود
  • لیپولیز لیزری لیپولیز لیزری جدید ترین روش غیر جراحی اصلاح سایز و فرم بدن می باشد که با حداقل عوارض نتایج چشمگیری دارد
  • تزریق ژل یا فیلر تزریق ژل یا فیلر از دست رفتن تدریجی بافت های چربی و کلاژن صورت منجر به عمیق شدن چین های صورت می گردد که
  • پروتز سینه پروتز سینه برای اصلاح کوچک بودن پستان به صورت مادر زادی ،بعد از شیردهی و ... می توان از پروتز سینه استفاده کرد
  • کاشت مو کاشت مو جهت درمان ریزش ارثی موی سر در خانم ها و اقایان به کار می رود
  • جراحی زیبایی پلک جراحی زیبایی پلک با افزایش سن نسوج نرم اطراف چشم به خصوص پوست پلک دچار افتادگی و شلی قابل ملاحظه ای می گردد که
  • لیزر موی زاید لیزر موی زاید رشد غیر طبیعی مو به خصوص در نواحی صورت و بدن زنان جوان می تواند مشکلات زیادی از نظر زیبایی به دنبال داشته باشد

 

جراحی زیبائی صورت، غبغب و گردن


مقدمه


این عنوان، شامل طیف وسیعی از درمان­ها بوده که در این مبحث، به طور خلاصه، موارد مهمتر و شایع­تر توضیح داده می­شود. کلاّ برای جوان­سازی و رفع مشکلات و ناهنجاری­ها و صدمات این ناحیه، می­توان از راه­های غیرتهاجمی، تهاجمی و یا ترکیبی از این دو استفاده کرد. برای مثال، استفاده از نخ­های مخصوص برای کشش پوست، جراحی لیفیتنگ پوست و غیره


کشش پوست و چین و چروک صورت با نخ:


با افزایش سن و کاهش بافت کلاژن پوست، شلی و افتادگی در آن رخ می­دهد که در ناحیه صورت و گردن، اهمیت زیبایی بیشتری دارد. در مواردی که این افتادگی، شدت کمتری داشته باشد، می­توان با کشش پوست توسط نخ­های مخصوص، تا حد زیادی این مشکل را رفع نمود. سن مناسب، معمولاً از میان­سالی به بعد می­باشد و کاندید مناسب، معمولاً افراد با افتادگی نسبی نسوج نرم و پوست می­باشند. (در شلی­های شدیدتر، می­توان به همراه آن، قدری از پوست اضافی را نیز با جراحی، برداشت).


مزایای این روش:

 

عوارض آن بسیار کم بوده و می­توان با بی­حسی موضعی نیز انجام داد و تکنیک پیچیده­ای ندارد می­تواند برای صورت و پیشانی، ابرو، گردن و باسن به کار رود.


روش:

 

از نخ­های پلی پروپیلن حاوی گره­های ظریف منظم به همراه قیف­های کوچک قابل جذب استفاده می­شود. این نخ­ها در سال 2006 مورد تأیید FDA امریکا قرار گرفته­اند.


ابتدا بیمار در حالت نشسته علامت­گذاری می­شود و سپس با یک برش کوچک در بالای گوش، در ناحیه حاوی مو (برای مخفی ماندن محل برش پوست) نخ­ها از زیر پوست عبود داده شده و با کشش آن­ها، پوست نیز کشیده شده و افتادگی آن رفع می­گردد.


مدت تأثیر درمان می­تواند تا سال­ها ادامه یابد و گاه بعد از چند سال، ممکن است به توان مجدداً، یک کشش دیگر از طریق همان نخ­ها، با محکم­تر نمودن آن­ها، انجام داد.

 

عوارض:


ـ تورم موقتی مختصر در محل عمل.
ـ گاه قدری کبودی
ـ گاه ممکن است طی چند ماه اول، برای تقویت کشش قبلی، به محکم نمودن مجدد نخ­ها نیاز شود


بعد از عمل:


دوره نقاهت کوتاهی دارد و معمولاً بیمار طی 3 تا 4 روز می­تواند به سر کار خود برگردد. تا مدتی احساس کشش خفیف روی پوست دارد و نباید لااقل تا یک ماه، ماساژ محکم روی محل دهد و از ضربه و صدمه به صورت جلوگیری شود.


کشش ابرو با نخ:


کلیات مطالب مثل کشش صورت با نخ است.
در مواردی که ابروها دچار افتادگی شدید باشند و فاصله پشت چشم کاهش یافته باشد، و یا در فلج­های یکطرفه صورت که ابروها حالت غیر قرینه پیدا می­کنند، می­توان از این روش استفاده کرد. معمولاً 1 سوم خارجی ابروها بالا برده می­شود. معمولاً تعداد نخ­های مورد استفاده در این روش، کمتر از کشش پوست صورت می­باشد.


کشش پوست گردن با نخ:


در موارد بروز چروک و شلی در ناحیه گردن، اگر شلب آن خفیف یا متوسط باشد، روش مناسبی است. جزئیات تکنیکی و عوارض و دوره نقاهت، مشابه کشش پوست صورت می­باشد.
با این روش، تا سال­ها نیاز به جراحی برای لیفینیگ پوست گردن، رفع می­گردد و ناحیه غبغب نیز اصلاح می­شود.


کشش پوست و چین و چروک صورت با جراحی (لیفیتینگ):


در ناحیه پیشانی، به خصوص اگر خطوط ایجاد شده دارای شدت و عمق زیاد نباشند، می­توان ابتدا چند بار با تزریق بوتاکس، اقدام به کاهش با رفع موقت چروک­ها نمود و بعداً، جراحی لیفتینگ انجام شود، به خصوص این که جهت لیفتینگ پیشانی، بیمار باید دارای خط رویش موی مناسب و پر تراکم در ناحیه قدامی سر و پیشانی باشد تا خط جراحی مجاور خود را پوشش مناسب دهد.


در مورد قسمت میانی صورت نیز می­توان در بیمار مناسب، اقدام به کشش پوست اضافی و تقویت لدیه سطحی عضله صورت نمود تا سال­ها، بیمار از پوست صاف­تر و جوان­تری برخوردار گردد. ضمناً اگر لاغری یا تحلیل بافت چربی در صورت نیز به طور همزمان وجود داشته باشد، می­توان اقدام به ترزیق چربی نیز نمود.


کشش پوست و چین و چروک گردن و غبغب با جراحی:


همان­طور که در مورد صورت ذکر شد، شلی نسوج نرم و پوست گردن و غبغب نیز قابل اصلاح با جراحی است و فردی که متقاضی این عمل می­باشد، ابتدا باید به صورت حضوری مراجعه نماید تا ارزیابی دقیق انجام شود و نتیجه­گیری شود که آیا کاندید مناسبی برای این درمان می­باشد یا خیر و این که نیاز به درمان سایر نواحی مانند صورت نیز دارد یا خیر.
هم چنین می­توان به طور همزمان، از لیپولیز لیزری، به خصوص جهت رفع چربی­های اضافی ناحیه غبغب استفاده نمود.


اصلاح گوش­های برجسته (اتوپلاستی):


این عارضه مادرزادی می­تواند دارای شدت مختلف باشد و اغلب از سن کودکی، بیمار را دچار مشکلات روحی عاطفی نماید، به همین دلیل، می­توان از همین سنین، اقدام به درمان جراحی نمود (اتوپلاستی)


در این حالت، ممکن است مشکل زمینه­ای، در ناحیه فوقانی لاله گوش، در ناحیه میانی و یا تحتانی (نرمه گوش) باشد، گاه نیز هر سه منطقه، با هم نیازمند اصلاح و درمان هستند. بعد از عمل نیز لازم است تا چند هفته، نکاتی را که پزشک معالج ذکر می­کند، رعایت شود تا نتیجه نهایی، بهتر گردد.

 

 

 

  تاریخ راه اندازی سایت: 1391/8/1