• P.R.P P.R.P جهت درمان ریزش مو، جوان سازی چهره و اصلاح پف و سیاهی زیر چشم به کار می رود
  • بوتاکس بوتاکس برای اصلاح موقت چین و چروک های پیشانی ، دور چشم و خط اخم به کار می رود
  • لیپولیز لیزری لیپولیز لیزری جدید ترین روش غیر جراحی اصلاح سایز و فرم بدن می باشد که با حداقل عوارض نتایج چشمگیری دارد
  • تزریق ژل یا فیلر تزریق ژل یا فیلر از دست رفتن تدریجی بافت های چربی و کلاژن صورت منجر به عمیق شدن چین های صورت می گردد که
  • پروتز سینه پروتز سینه برای اصلاح کوچک بودن پستان به صورت مادر زادی ،بعد از شیردهی و ... می توان از پروتز سینه استفاده کرد
  • کاشت مو کاشت مو جهت درمان ریزش ارثی موی سر در خانم ها و اقایان به کار می رود
  • جراحی زیبایی پلک جراحی زیبایی پلک با افزایش سن نسوج نرم اطراف چشم به خصوص پوست پلک دچار افتادگی و شلی قابل ملاحظه ای می گردد که
  • لیزر موی زاید لیزر موی زاید رشد غیر طبیعی مو به خصوص در نواحی صورت و بدن زنان جوان می تواند مشکلات زیادی از نظر زیبایی به دنبال داشته باشد

 

بیماری­ های مو


ریزش موی مردانه (آلوپسی آندروژنتیک):


ـ تعریف: این نوع ریزش مو، نوعی پاسخ فیزیولوژیک است که در افراد حساس از نظم ژنتیکی ایجاد می­شود. معمولاً پس از بلوغ شروع می­شود و اغلب در حوالی چهل سالگی، منجر به طاسی قابل ملاحظه می­گردد.


ـ معاینه:

 

موهای ضخیم تدریجاً به موهای کرکی و نازک تبدیل شده و ابتدا عقب­رفتگی از ناحیه شقیقه­ها شروع می­گردد.
معمولاً رشد موهای روی قفسه سینه، زیربغل و ریش، به طور همزمان، افزایش می­یابد.
بر اساس پیشرفت طاسی، آن را از درجه یک تا هفت دسته­بندی می­کنند.


ـ درمان:

 

درمان­های مختلفی وجود دارد که به طور خلاصه فقط نام برده می­شود و چگونگی انجام درمان، بر اساس نظر پزشک معالج و شرایط بیمار، تنظیم خواهد شد.
ـ محلول مینوکسیدیل 2 تا 5 درصد.
ـ قرص فیناستراید 1 میلی گرم روز یکبار.
ـ کاشت مو
ـ جراحی و برداشتن قسمت فاقد موی پوست و نزدیک کردن پوست قسمت­های حاوی مو به هم.
نکته: در زنان نیز طاسی آندروژنیک ممکن است رخ دهد که یک صفت ارثی است و به خصوص در وسط سر، موها نازک شده و نسبتاً در سن پایین شروع می­شود (یک دوره ریزش موی مجدد زنان پس از یائسگی می­تواند شروع شود).
ریزش مو در این موارد، معمولاً تدریجی است.
در اغلب موارد، غلظت آندروژن خون طبیعی است، مگر اینکه علائم پُر مویی، قاعدگی نامنظم، آکنه یا ناباروری وجود داشته باشد.


درمان


ـ لازم است بیمار از نظر کم­خونی، مشکلات تیروئید، سطح آندروژن و پرولاکتین کنترل و اصلاح شود.
ـ محلول مینوکسیدیل2%.
ـ عدم استفاده از بعضی از قرص­های ضدبارداری.


ریزش موی ناحیه­ای (آلوپسی آرئاتا):

 

ـ تعریف: در این نوع ریزش مو، شروع، ناگهانی بوده و لبه­های مشخص دارد. و اغلب به صورت دایره یا بیضی است و معمولاً ثانویه به پدیده ایمنولوژیک است.
ـ معاینه: در بالغین جوان شایع­تر است. گاه مژه و ریش نیز درگیر می­شود. گاه موی این نواحی به طور کامل می­ریزد (توتالیس یا یونیورسال).
ـ سایر نکات: معمولاً استرس را به عنوان یک عامل مهم مطرح می­کنند. با نمونه­برداری از پوست سر، می­توان به اثبات و تشخیص کمک کرد.


درمان


در اغلب موارد، ممکن است طی چند ماه بهبود خودبه خود رخ دهد.
ـ پُماد استروئید موضعی
ـ تزریق استروئید موضعی
ـ P.R.P ممکن است در بعضی موارد مؤثر باشد.


تریکوتیلومانیا:

 

تعریف: کشیدن مکرّر موها توسط خود فرد که باعث از بین رفتن قابل توجه مو می­گردد. بیمار دارای احساس اجبار به کشیدن موها بوده و با این کار، موقتاً اضطراب خود را دفع می­کند.


معاینه: بیمار اغلب این عادت خود را انکار می­کند. بیشتر در سن نوجوانی دیده می­شود. در زنان شایع­تر است و اغلب دچار اضطراب، افسردگی و کمبود اعتماد به نفس هستند.
در ناحیه مبتلا، لکه­ای از ریزش مو وجود دارد که حاشیه نامنظم و کنگره­دار دارد و تراکم موها کم شده است اما مثل ریزش موی ناحیه­ای، کاملاً طاس و صاف نمی­باشد. موها دارای طول­های مختلف و شکسته می­باشد.
ـ کشیدن آرام موها، ریزش مو نمی­دهد.


درمان: لازم است به جای قضاوت و تنبیه کردن باید از کودک حمایت کرد. مشاهده روانپزشک و روان­درمانی و مصرف داروهای کاهنده وسواس مفید است.


مو خوره:


به معنی دو شاخه شدن و نامنظمی نوک موها می­باشد. می­تواند ناشی از ضربات مکرّر و یا برس زدن خشن به موها و دستکاری موها (در افراد مضطرب) و غیره باشد.
جهت درمان می­توان نوک موها را کوتاه نمود و عادت بازی مو و برساژ خشن را حذف نمود.


شوره سر:


در اصل ناشی از ازدیاد تولید لایه سطحی پوست سر می­باشد و گاه در زمینه بعضی بیماری­های پوست، تشدید می­شود. پس از انجام معاینه و اطمینان از سایر بیماری­ها مثل قارچ، درماتیت سبورئیک و...، با شامپوی مناسب می­توان اقدام به کاهش یا رفع آن نمود.

 

 

 

  تاریخ راه اندازی سایت: 1391/8/1