• P.R.P P.R.P جهت درمان ریزش مو، جوان سازی چهره و اصلاح پف و سیاهی زیر چشم به کار می رود
  • بوتاکس بوتاکس برای اصلاح موقت چین و چروک های پیشانی ، دور چشم و خط اخم به کار می رود
  • لیپولیز لیزری لیپولیز لیزری جدید ترین روش غیر جراحی اصلاح سایز و فرم بدن می باشد که با حداقل عوارض نتایج چشمگیری دارد
  • تزریق ژل یا فیلر تزریق ژل یا فیلر از دست رفتن تدریجی بافت های چربی و کلاژن صورت منجر به عمیق شدن چین های صورت می گردد که
  • پروتز سینه پروتز سینه برای اصلاح کوچک بودن پستان به صورت مادر زادی ،بعد از شیردهی و ... می توان از پروتز سینه استفاده کرد
  • کاشت مو کاشت مو جهت درمان ریزش ارثی موی سر در خانم ها و اقایان به کار می رود
  • جراحی زیبایی پلک جراحی زیبایی پلک با افزایش سن نسوج نرم اطراف چشم به خصوص پوست پلک دچار افتادگی و شلی قابل ملاحظه ای می گردد که
  • لیزر موی زاید لیزر موی زاید رشد غیر طبیعی مو به خصوص در نواحی صورت و بدن زنان جوان می تواند مشکلات زیادی از نظر زیبایی به دنبال داشته باشد

 

 لیزر پوست و مو


ـ لیزر موی زاید:


در بدن یک زن، قدری هورمون مردانه وجود دارد و بالعکس.
تا هنگامی که توازن طبیعی بین مقدار این دو نوع هورمون زنانه و مردانه وجود داشته باشد، مشکلی رخ نمی­دهد، اما اگر میزان هورمون مردانه یا حساسیت بافت­های بدن زن به این هورمون افزایش یابد، ممکن است تغییراتی رخ دهد، اما اگر میزان هورمون مردانه یا حساسیت بافت­های بدن زن به این هورمون افزایش یابد، ممکن است تغییراتی رخ دهد که ناخواسته باشد، مثل رشد موهای ضخیم، بخصوص در نواحی صورت.
جهت رفع این مشکل، درمان­های مختلفی وجود دارد که مؤثرترین آن­ها لیزر می­باشد.


چگونگی رفع مشکل موهای زائد:


ابتدا باید شرحال دقیق گرفت و در مورد وضعیت زایمانی، عادت ماهانه و نظم آن و غیره، سؤال نمود. سپس آزمایشات هورمونی و سونوگرافی اختصاصی در خواست می­گردد تا در صورتی که عدم توازن هورمونی قابل ملاحظه­ای وجود داشته باشد، علاوه بر درمان موهای زاید، علت زمینه­ای نیز رفع گردد و توازن برقرار گردد.
بیمار باید بداند نمی­توان با انجام چند جلسه لیزر، موفق به ریشه کنی دائم موهای زاید شود، زیرا مشکلات هورمونی هر شخص را فقط می­توان به طور نسبی کنترل کرد.
موهای ناحیه صورت و چانه، مقاومت بالاتری در برابر درمان دارند، بنابراین نیاز به تعداد جلسات اولیه درمانی بیشتری دارند، این جلسات لااقل شش تا هشت بار به فاصله یک ماه از هم بوده، اما در مورد ناحیه دست و پا، زیر بغل و بدن، حدود چهار تا شش جلسه منظم اولیه است.


پس از اتمام جلسات اولیه، حدود هفتاد در صد موهای ناحیه مورد درمان، رفع شده و برای کنترل مابقی، توصیه می­گردد هر گاه رویش موی مجدد دیده شد، برای درمان مراجعه شود و تا زمانی که این رویش رخ ندهد، نیاز به مراجعه نمی­باشد.
ـ معمولا این سؤال مطرح می­شود که چرا طی چند جلسه اولیه، همه موها ریشه کن نمی­شود.


باید ذکر نمود که موهای زاید هر مکان، دارای طول عمر متفاوتی با هم هستند و در دوره­های مختلفی از رشد قرار دارند، بنابراین ممکن است تعدادی از موها، در دوره­ای قرار داشته باشند که لیزر نمی­تواند باعث صدمه آن­ها شود، در نتیجه، مجدداً رشد می­کنند و این پروسه، طی جلسات بعد نیز تکرار می­شود، اما تدریجاً از میزان موها به مقدار زیادی کاسته شده و موهای بر جا مانده نیز ممکن است حالت ظریف­تر و نازک­تری به خود بگیرند.


لیزر موی زاید نمی­تواند موهای سفید را درمان نماید. نیز انجام لیزر، نیازمند تجربه کافی بوده و دستگاه­های مورد استفاده نیز باید دارای کیفیت مناسب باشند تا علاوه بر تأثیر درمانی بهتر، احتمال بروز عارضه نیز به حداقل برسد.


عوارض احتمالی ناشی از لیزر:

 

احتمال سوزش مختصر حین درمان، احتمال بروز قرمزی مختصر و گاه حتی تاول کوچک در محل درمان احتمال بروز تغییر در رنگ پوست (به صورت کاهش یا افزایش رنگدانه)
بنابراین، لازم است بیمار جهت دستیابی به درمان مناسب با حداقل عارضه، حضورا مراجعه نماید و پس از انجام بررسی­های دقیق سونوگرافیک و هورمونی و تعیین تیپ پوستی و خصوصیات فردی، اقدام به انتخاب روش مناسب گردد.


لیزر خالکوبی و تاتو:


این نکته بسیار مهم است که بیماران، قبل از هر گونه دستکاری خالکوبی و تاتو، ابتدا مراجعه نمایند و در جریان اطلاعات لازم قرار گیرند تا راه صحیح درمانی انتخاب شود.
برای مثال، بسیاری از افرادی که برای مثال، تصمیم به پاک کردن تاتوی ابرو دارند، توسط رنگ­های روشن مشابه پوست، محل تاتو را دستکاری کرده و سپس جهت لیزر مراجعه می­کنند، در حالی که به دنبال این کار، درمان این تاتو با لیزر ممنوع می­شود، زیرا باعث طوسی شدن محل رنگ روشن می­گردد.


لیزر اسکار آکنه:


قبلاً از لیزر2 CO برای درمان ناهمواری­های سطح پوست ناشی  از جوش­های آکنه استفاده می­شد اما امروزه از لیزرهای پیشرفته فرکشنال استفاده می­شود که بر حسب وسعت و شدت ضایعه پوستی و نیز تیپ پوستی هر فرد، قدرت دستگاه و دفعات جلسات متفاوت خواهد بود.


لیزر خال:


ابتدا باید تصمیم گرفت که خال­های مورد نظر جهت درمان، آیا صرفاً ضایعاتا ساده و خوش خیم هستند و یا مشکوک می­باشند که در حالت دوم، لازم است نمونه بافتی جهت برحسب پاتولوژیک، ارسال شود و در سایر موارد، با لیزر 2CO می­توان اقدام به درمان نمود.


لیزر چین و چروک­های صورت:


امروزه از لیزر جهت رفع چین و چروک­های ظریف پوستی می­توان استفاده کرد، هر چند باید دقت نمود که در مناطق گرم و فصل تابستان و به خصوص در پوست­های دارای رنگدانه فراوان، باید بسیار محتاطانه اقدام نمود تا منجر به عوارض ناخواسته، به خصوص به صورت بروز لک و یا کاهش رنگدانه نشود.


لیزر برای ویتیلیگو (لک پیس) :


لیزر مخصوص این بیماری جزو لیزرهای پر هزینه و گران می­باشد و به خصوص در مواردی که فرد از بیماری مربوطه  در نواحی انتهای اندام­ها انگشتان رنج می­برد، دفعات و جلسات درمان ممکن است بیشتر باشد و گاه تا چندین جلسه باید درمان ادامه یابد.


لیزر فر کل (کک مک):


معمولاً از لیزر کیو سوئیچ برای این درمان استفاده می­شود و سپس بیمار باید به طور منظم، از ضد آفتاب و ضد لک نیز استفاده نماید، زیرا ممکن است به خصوص در ماه­های گرم سال، کک مک بیمار عود نماید یا پر رنگ شود.


لیزر لک صورت:


لک صورت در بسیاری از موارد می­تواند ناشی از تغییرات هورمونی به علت حاملگی یا استفاده از قرص­های ضد بارداری و سایر داروهای هورمونی باشد و به خصوص در موارد اخیر، به صورت بال پروانه­ای، روی گونه­ها و تا حدی بینی، خود را نشان می­دهد.
درمان اغلب مشکل است و نهایتاً ممکن است منجر به بهبود نسبی شود و نباید درمان را کاملاً قطع نمود و از مصرف داروهای هورمونی باید اجتناب نمود.

 

 

 

  تاریخ راه اندازی سایت: 1391/8/1